Аутсайдерът Газиантепспор нанесе първа загуба на лидера в турското първенство Фенербахче с 2:1. Няколко минути разделиха „жълто-сините” от девета поредна победа в шампионата, след като допуснаха два гола в последните мигове от срещата.

Въпреки поражението Фенербахче продължава да е на пет точки пред втория Бурса, и на осем пред Галатасарай, но „Чим Бом” е с два мача по-малко.

Семих Сентюрк откри резултата в 26-та минута в полза на „фенерите”, които успяха да задържат резултата чак до 84-та минута. Тогава Жулио Сезар Соуса изравни, а отново той в четвъртата минута на продължението донесе и успеха за Газиантепспор.

Естествено не се мина и без сблъсъци между феновете, като ултрасите на Фенербахче се опитаха да нахлуят в секторите на домакините, но полицаите предотвратиха по-сериозни проблеми. Само един привърженик на Газиантеп пострада леко, но след като получи медицинска помощ на пистата, се върна на трибуните, за да догледа двубоя.