Първите два отбора във временното класиране в Турция – Галатасарай и Фенербахче не успяха да се победят в първата среща помежду си от четвъртфиналите за Купата на страната. На стадиона на „фенерите” „Шукрю Сарачоглу” двата тима завършиха без голове – 0:0 и оставиха всичко да се реши на реванша.

Равенството обаче може да бъде по-задоволително за домакините. Нападателят на Фенербахче Матея Кежман се контузи още през първото полувреме и трябваше да бъде заменен. В 82-та минута пък „фенерите” останаха да доиграват мача с 10 души, след като Дието Лугано получи червен картон. Като цяло футболистите на Галатасарай бяха по-активни и търсеха повече победата. Неслучайно Юмит Каран бе избран за №1 в двубоя.

52 000 души наблюдаваха срещата на стадиона в Истанбул. Преди и след мача имаше неприятни сблъсъци между агитките на двата гранда.