Отборът на Ланус излезе начело в първенството на Аржентина, след като се наложи над Росарио Сентрал с 2:1 в мач от 14-ия кръг на шампионата Клаусура.

В същото време досегашният лидер Велес Сарсфийлд претърпя поражение с 1:3 при визитата на Химнасия Ла Плата и отстъпи на второ място.

Ланус губеше в резултата, след като Лима откри за гостите в 18-та минута, но с попадения през втората част на Бланко (47) и Лагос (70) успя да стигне до победата.

Бока Хуниорс сложи край на серията си от шест мача без победа, надделявайки над Арсенал Саранди с 2:1. Въпреки това грандът продължава да е на незавидната 16-а позиция в класирането.

Другият гранд – Ривър Плейт, пък бе разгромен с 0:4 при гостуването си на Уракан.

Начело във временното класиране е Ланус с 28 точки, пред Велес - 27, Уракан - 26, Колон - 24, Естудиантес, Годой Крус и Ривър Плейт - по 20 точки.