Полша извоюва трудно победата си с 3:1 над Азербайджан в европейска квалификация от група А на Евро 2008.

Футболното джудже изненада поляците с ранен гол в 6-та минута на Бранимир Субашич. Гостите успяха да изравнят едва в 63-та. Тогава Еби Смоларек намери мрежата и спаси своя тим от поражение. Три минути след това Полша напъно обърна резултата в своя полза, след като Кржиновек се разписа. Халфът вкара втори си гол в последната минута и оформи крайното 1:3.

Сърбия запази надежди за класиране на Европейското в Австрия и Швейцария, след като победи с 2:0 Финландия в Хелзинки.

Само след три минути игра финландските защитници оставиха Бошко Янкович непокрит в наказателното поле и той се разписа след пас на Дежан Станкович. В началото на втората част единствено стражът на домакините Йуси Яааскелайнен спаси тима си от разгромен резултат, запазвайки вратата си на няколко пъти чиста след опасни удари на Здравко Кузманович и Станкович.

Милан Йованович окончателно сложи край на надеждите на Финландия, като се разписа пет минути преди последния съдийски сигнал.

Армения записа първата си победа в група А за Европейското, след като се наложи с 2:1 над Казахстан.

Роберт Арзуманиан изведе отбора си напред в 31-та минута. Осем след това Саргис Ховсепиан удвои за гостите, като реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Гамлет Макхитариан. Казахстан върна един гол чрез Руслан Балтиев, който също вкара от 11-метров наказателен удар.