Бразилският Крузейро разби с 5:0 аржентинския шампион Естудиантес в мач от груповата фаза на турнира Копа Либертадорес. По два гола за успеха реализираха Валисон и Валтер Монтильо.

Уолисън откри за Крузейро в първата минута и отбеляза отново седем минути преди края. Роджър в 18-ата и Монтильо в 39-ата и 59-ата минути направиха разгрома за аржентинския клуб пълен. Така Крузейро взе своебразен реванш за загубата във финала на турнира през 2009 година.

В същото време защитаващият титлата си бразилски Интернасионал направи равен 1:1 с еквадорския Емелек. Ето и всички резултати от снощи:

Група 1

Онсе Калдас (Кол) - Универсидад Сан Мартин (Пер) 0:3 (Ариола 37, 59, Алемано 41)

Група 4

Унион Еспаньола (Чил) - Универсидад Католика (Чил) 2:2 (Монже 48, Браульо 90-дузпа; Прато 67, Менезес 73)

Група 6

Емелек (Екв) - Интернасионал (Бра) 1:1 (Хименес 90+4; Болати 79)

Ягуарес (Мек) - Хорхе Вилстерман (Бол) 2:0 (Саласар 66, Ескеда 79)

Група 7

Крузейро (Бра) - Естудиантес (Арж) 5:0 (Валисон 1, 84, Роджър 17, Монтильо 38, 58)