Отборът на Коринтианс, който играе без контузената си звезда Роналдо, победи с 1:0 Атлетико Минейро и оглави еднолично класирането в бразилското футболно първенство след 9-ия кръг. Точен за Коринтианс бе Бруно Сезар в 78-та минута.

В класирането Коринтианс води с 21 точки, следван от Флуминензе с 19 точки и Сеара с 18 точки.

Сеара загуби като гост от Интернасионал с 1:2 и се смъкна на трета позиция, а Флуминензе се изкачи на втори място след успех над Сантос като гост с 1:0 с гол от дузпа на Деян Петкович.

Новият старши треньор на Палмейрас Луис Фелипе Сколари дебютира със загуба с 2:4 като гост на Авай.

Домакините играха почти цял мач с 10 души, след като Пара получи червен картон в 43-та минута. За Палмейрас Лео бе изгонен минута преди края на двубоя.