Българският полузащитник Благой Георгиев беше титуляр за своя Рубин Казан при поражението с 0:2 от ФК Краснодар в 13-ия кръг на руската Премиерлига. Осмият старт на Герогиев в първенството обаче донесе само разочарование за гостите, които приключиха серията си от 4 поредни двубоя без поражение, а българинът получи и жълт картон.

Като цяло обаче краснодарци бяха по активният отбор в срещата, като държаха повече кълбото и диктуваха темпото. Още с първата си опасна атака те успяха да открият в 8-ата минута. Тогава централният нападател Вандерсон намери по чудесен начин включилия се в атака ляв бранител Сергей Петров и 23-годишният руснак откри.

Рубин опита, доколкото му позволяваха силите, да изравни резултата, но по-опасните положения отново бяха пред вратата на Сергей Рижиков.

Логичното се случи 18 минути преди последния съдийски сигнал. Резервата Ари се отчете с асистенция за друг играч, появил се на смяна – колумбиецът Рикардо Лаборде.

Във временното класиране Краснодар се изкачи до третото място с 24 точки, на 8 зад лидера Зенит Санкт Петербург. Рубин Казан заема 8-ата позиция с 20 пункта.