Полузащитникът на Челси Саломон Калу донесе успеха за Кот Д'Ивоар над Нигерия в първи мач на двата тима от турнира за Купата на Африканските нации. Соченият за фаворит в надпреварата тим на Кот Д'Ивоар победи с минималното 1:0 като голът падна в 66-ата минута на мача.

За тима на Берти Фогст участие не взе полузащитникът на Левски Ричард Еромоигбе.

Така отборът на „слоновете“ спечелиха най-трудния си мач в група Б и при нова победа ще си осигури място в следващата фаза на турнира. В групата са още тимовете на Мали и абсолютния аутсайдер Бенин.

Отборът на Нигерия пропусна най-чистото голово положение през първата част, което бе дело на нападателя на Нюкасъл Обафеми Мартинс. През втората част падна и единственият гол в мача след груба грешка в отбраната на „супер орлите“. Калу открадна топката извън наказателното поле и след като преодоля цели четирима бранители на Нигерия не срещна трудности да прати топката в мрежата.

Минути преди да бъде заменен в 86-ата минута, друг футболист на Челси – Дидие Дрогба пропусна да реши всичко в мача с втори гол за Кот Д'Ивоар.