Кот Д`Ивоар се класира на финал в турнира за Купата на Африканските нации, след успех с 3:1 над Демократична република Конго.

Когато за последно бяха в битката за трофея, котдивоарците загубиха от Замбия, през 2012-та. Тогава наставник на Замбия бе именно настоящият треньор на "слоновете" Ерве Ренар.

Яя Туре откри резултата за Кот Д`Ивоар в 20-та минута, след като засече топката мощно от границата на наказателното поле. Само четири минути по-късно, Дюмерси Мбокани изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ерик Байли в пеналта на "слоновете".

Отпушилият се на четвърфиналите Жервиньо и сега се разписа, в 41-та минута, когато прати топката в мрежата с глава.

Конгоанците не се отказваха, и опитваха възможно най-честода изизат в атака, но накрая трябваше да избиват от голлинията в края на първото полувреме, след една контраатака на Кот Д`Ивоар.

Финалният резултат оформи Вилфрид Канон в 68-та минута, след добавка.

Така Кот Д`Ивоар вече чака шанса си, да вземе първи трофей от 1992-ра година насам.

На финала, Кот Д`Ивоар очаква победителя измежду Екваториална Гвинея и Гана.