Националните селекции на Кот д'Ивоар и Гвинея не излъчиха победител в мача помежду си от Група D на турнира за Купата на Африканските нации. Срещата приключи при равенство 1:1. Попаденията отбелязаха Мохамед Ятара за Гвинея, а Сейду Думбия бе точен за Кот д'Ивоар.

Футболистите на Кот д'Ивоар контролираха мача през всичките 90 минути, но в 36-ата минута инкасираха попадение във вратата си. Мохамед Ятара се озова на добра позиция и се разписа за 1:0.

Положението на Кот д'Ивоар стана още по-неприятно в 58-ата минута, когато селекцията остана с човек по-малко. Жервиньо бе изгонен с директен червен картон заради извършено грубо нарушение.

Макар и с човек по-малко Кот д'Ивоар успя да изравни в 72-ата минута. Сейду Думбия се разписа след асистенция на Вилфред Бони.

Така след един мач в Група D Кот д'Ивоар и Гвинея поделят лидерското място с по една точка.