Коста Рика победи с 3:1 САЩ в мач от 4-ия кръг на финалната фаза на квалификациите за Мондиал'2010 в зона КОНКАКАФ и излезе начело във временното класиране с актив от 9 точки.

Нападателят Алваро Саборио даде преднина на Коста Рика още в първата минута на мача с удар от 25 метра, който мина покрай вратаря Тим Хауърд.

Домакините удвоиха преднината си в 15-та минута, след като Селсо Борхес бе точен. За отбора на САЩ това е първа загуба в групата.

Футболистите на Коста Рика имаха още няколко възможности за гол през първото полувреме, но удар с глава на Саборио бе спасен от Хауърд, а малко по-късно пред 20-те хиляди зрители Саборио стреля малко над гредата.

Резервата Пабло Ерера направи 3:0 в 69-та минута, преди в последните секунди на двубоя Лендън Донован от дузпа да вкара почетното попадение за американците. Хауърд спаси САЩ от разгром, след като изби топката след пряк свободен удар на Валтер Сентено. Коста Рика има 9 точки след 4 мача в квалификациите, пред САЩ със 7 точки.