Розенборг получи днес купата за шампион на Норвегия в среща с Аалесунд от последния 30-и кръг в първенството, която завърши 2:2. Така най-успешният клуб от Страната на фиордите стана шампион за 22-и път в своята история и за 8-и в последните 10 години.

Гостите от Аалесунд, които пропуснаха да се класират за участие в Лига Европа през следващия сезон, откриха резултата в 22-ата минута чрез Михаел Барантес. Шведският ветеран Микаел Дорсин изравни в 36-ата минута, а в 55-ата голмайсторът на тима Раде Прица вкара 12-ия си гол този сезон за 2:1.

В последните секунди на двубоя Магнус Олсен развали празника на стадион Леркендал с нов гол за 2:2. Иначе всичко беше ясно доста преди изиграването на срещите от последния 30-и кръг.

Розенборг ще играе през есента на 2011-а година в Шампионската лига, Волеренга и Тромсьо отиват в турнира Лига Европа. Третият представител на страната в този турнир ще бъде носителят на купата, като съперници на финала са Стрьомгодсет и отборът от втора лига Фольо.

Новините от света на футбола четете със съдействието на bwin.