Антонио Конте записа перфектен дебют начело на италианския национален отбор, след като неговите възпитаници победиха Холандия с 2:0 в контролна среща. Чиро Имобиле и Даниеле Де Роси от дузпа реализираха головете срещу „лалетата“, които почти цял мач играха с 10 души.

Стадион „Сан Никола“ в Бари посрещна новия селекционер Конте, който стартира със схема 3-5-2, в която изненадата бе включването като титуляр на нападателя на Сасуоло Симоне Заза, за когото това бе дебют. Завърналият се начело на Холандия Гуус Хидинк пък върна в употреба схемата 4-3-3.

Близо 50 хиляди зрители наблюдаваха на живо мача, който за „скуадра адзура“ бе генерална репетиция преди първата европейска квалификация срещу Норвегия във вторник. Както е известно, италианците са част от група Н, в която е и българският национален отбор.

Резултатът в Бари бе открит след само 3 минути, когато Имобиле получи дълбок пас по въздуха, измъкна се от изкуствената засада, след което преодоля с дрибъл вратаря Яспер Силесен и без проблеми вкара в опразнената врата.

Няколко минути по-късно Заза бе съборен в наказателното поле от Бруно Мартинс Инди, който като последен човек в отбраната получи директен червен картон. Даниеле Де Роси пък материализира отсъдената дузпа за 2:0.

Хидинк веднага реагира с промяна като извади нападателя Джърмейн Ленс и включи на негово място Джоел Велтман.

Имобиле и Заза работеха перфектно заедно и създадоха още няколко опасни положения, които бяха майсторски спасени от Силесен. За Холандия Робин ван Перси и Уесли Снайдер пробваха рефлексите на Салваторе Сиригу, но не го затрудниха особено. През второто полувреме Конте направи доста смени, а нов гол така и не падна.

Съставът на Италия: Сиригу, Бонучи, Астори, Дармиан (73' Кандрева), Маркизио (63' Верати), Де Роси (67' Пароло), Джакерини, Де Шилио (67' Паскуал), Имобиле (76' Джовинко), Заза (73' Дестро).