ТП Мазембе (ДР Конго) е първият африкански отбор, който достига до финала на световното клубно първенство. На полуфинала в Абу Даби африканците постигнаха шокираща победа с 2:0 срещу бразилския Интернасионал.

Голове на Мулота Кабангу и Диоко Калютука през втората част изненадаха шампиона на Южна Америка и осигуриха класирането на Мазембе за финалния двубой срещу Интер или ФК Сьонгам.

Нападателят на Мазембе - Мулота Кабангу реализира първия гол в срещата в 53-ата минута с удар покрай вратаря Ренан.

Пет минути преди края бързият Диоко Калютука финтира защитник и оформи крайното 2:0 в полза на африканския шампион.

През първото полувреме инициативата бе на страната на Интернасионал, но стабилната защита на Мазембе не остави много шансове за гол пред вратата на африканците.

Най-чистите положения в полза на бразилския отбор бяха пропуснати от Рафаел Собис и Жулиано. Утре е вторият полуфинал между Интер и ФК Сьонгам.