Колумбия нанесе първа загуба - 2:1 - на Аржентина в квалификациите за Световното първенство порез 2010 година в зона Южна Америка. Звездата на „гаучосите” Карлос Тевес пък не успя да помогне на своя отбор, тъй като бе изгонен още в 25-та минута.

Въпреки това именно Аржентина поведе в резултата след индивидуална акция на Лионел Меси в 36-та минута.

Колумбия обаче не бе готова да се предаде лесно, особено на своя терен, в столицата Богота. Така след почивката Рубен Дарио Бустос изравни след пряк свободен удар, а в 83-та минута резервата Дайро Морено донесе трите точки за домакините.

Аржентина има девет точки от четири мача, докато непобедената Колумбия е с осем. И двата тима обаче изглеждаха под възможностите си, заради условията, в който се игра срещата на 2600 метра надморска височина.

Тевес бе изпратен под душовете заради неспортсменско нарушение – умишлен ритник по съперник без топка. По съвет на страничния рефер, главният арбитър незабавно показа червен картон за звездата на Манчестър Юнайтед.

В друга квалификация снощи Венецуела драматично се наложи над Боливия, като три пъти се връщаше в мача, а два гола в последните две минути оформиха крайното 5:3. Лесните попадения дойдоха след като вратарят на гостите Карлос Ариас се контузи, а отборът нямаше право на повече смени и в рамката застана полеви играч.

Венецуела има шест точки в групата, а Боливия е само с една.

В сряда Бразилия се изправя срещу Уругвай, Еквадор е домакин на Перу, а Парагвай гостува на Чили.

Първите четири отбора от зона Южна Америка се класират директно за Мондиал 2010, а петият играе бараж с тим от зона КОНКАКАФ.