Отборът на Колумбия измъкна равенството 2:2 като гост на Чили в двубой от световните квалификации с късен гол на Радамел Фалкао и върви в зоната за класиране на Мондиал 2022 след изиграването на първите два кръга. В първия мач от пресявките "лос кафетерос" разгромиха с 3:0 Венецуела.

Първото попадение в мача беше дело на гостите, които откриха чрез Лерма шестата минута. Той разстреля отблизо с глава стража на домакините след центриране в наказателното поле от Медина. В 37-ата минута Артуро Видал възстанови равенството от дузпа.

Само 4 минути по-късно Алексис Санчес се оказа най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на Колумбия и изведе Чили напред. Резултатът се задържа до добавеното време. След меле пред вратата на Чили Фалкао успя да отправи удар, топката рикошира и влетя във вратата за 2:2.