Колорадо Рапидс стана шампион на САЩ по футбол за първи път в историята си, след като на финала в Мейджър Лийг Сокър се наложи над Далас с 2:1 след продължения.

Началото бе за Далас, който поведе в резултата в 35-та минута с гол на избрания за МВП Давид Ферейра. Колумбийският полузащитник засече подаване на Марвин Чавес и опъна мрежата на съперника.

След почивката Колорадо изравни чрез Конър Кейси в 57-та минута, а малко след това можеше и да поведе, но вратарят на Далас Джеф Ларентович спаси по блестящ начин свободен удар на Хартман.

Редовното време приключи при 1:1, за да се стигне до продълженията и 107-та минута, когато защитникът на Далас Джордж Джон си отбеляза автогол, засичайки топката в собствената си врата след удар на резервата Масумба Канджи.