Въпреки усилията на двамата българи в тима на Сандеция Нови Сонч, тимът им беше разгромен с 0:5 при гостуването на Арка Гдиня. За гостите играха и защитникът Пламен Крачунов, и нападателят Алекс Колев.

Централният бранител започна като титуляр и остана на терена цял мач, докато таранът също беше в стартовите 11, но беше заменен в 71-ата минута от Бартоломей Каспржак. И двамата се представиха много слабо.

Рубен Хурадо в 5-та, Матеуш Швох в 13-та от дузпа, Сергей Кривец в 15-та, отново Швох в 43-та и Адам Марчиняк в 47-та минути отбелязаха попаденията за победителите.

Сандечя е на 13-о място с 18 точки и ще се води тежка битка за оцеляването на този отбор. Арка Гдиня пък вече има 25 точки и е само на седем зад лидера Гурник Забже, макар да е в средата на таблицата.