Пред 3 639 зрители на стадион "Катар Спортс клуб" отборите на КНДР и Обединените Арабски Емирства направиха първото нулево равенство на първенството на Азия по футбол.

Представителите на КНДР обаче можеха да поведат още в 8-та минута, когато в тяхна полза бе отсъдена дузпа. Защитникът на Обединените Арабски Емирства - Хамдам Исмаел, направи грубо нарушение в наказателното поле срещу корейския нападател Йонг Таесе и главният съдия Субхидин Мохд Салем от Малайзия отсъди дузпа и показа жълт картон на защитника.

От бялата точка обаче Хонг Йонгжо бе неточен. Първото полувреме на мача бе доста интересно, като статистиците отбелязаха 14 голови положения пред двете врати.

През вторите 45 минути защитниците на двата отбора доминираха и логично мачът завърши без голове - 0:0. Отборът на КНДР бе един от четирите представители на Азия на Мондиал 2010.