Бразилия спечели за осми път в своята пребогата футболна история турнира "Копа Америка".

Тази титла обаче бе една от най-сладките, тъй като бе постигната с победа във финалния мач над "вечния" локален противник Аржентина, при това с повече от категоричното 3:0.

Бразилският карнавал стартира рано още в 4-а минута, когато Баптища откри резултата за бъдещите победители. Два пропуска на Рикелме, бяха твърде недостатъчно постижение за Аржентина. Пропукването дойде в края на първата част с автогол в 39-а минута на Аяла.

След попадението на Баптища футболистите на Аржентина не успяха да намерят сили да се противопоставят на своя съперник, които изгубиха своята увереност, че могат да изравнят, а след това и да победят.

За сметка на това играчите на Карлос Дунга показаха класата си за пореден път.

Даниел Алвеш просто узакони превъзходството на Бразилия с трето попадение в 69-а минута.

Двубоят се игра пред 42 000 зрители в Маракайбо. Робиньо взе голмайсторския приз на турнира, което още повече подсили радостта му.

Лично президентът на ФИФА Сеп Блатер награди победителите.

Двата обора се срещнаха на финала на последната Копа Америка в Перу през 2004 година, когато Бразилия изравни за 2:2 в последната минута и спечели след изпълнение на дузпи.