Отборът на Китай се класира за четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на Азия, след като обърна с 2:1 Тайланд, в двубой игран в Ал Аин. Срещата започна по-добре за тайландците, които откриха резултата след малко над половин час игра. Точен бе Супачай Джайдед, който получи асистенция от Титипан Пуангчан.

Китайците обаче обърнаха изцяло развоя на събитията с два бързи гола през второто полувреме. Първо Джъ Сиао изравни в 67-та минута, след като направи добавка след спасен удар с глава от страна на вратаря Сиварак Тедсунгноен. Четири по-късно Лин Гао донесе успеха на Китай след точно изпълнена дузпа.

Така възпитаниците на Марчело Липи продължиха към четвъртфиналите, където очакват победителя от двубоя между Иран и Оман, който започва малко по-късно. /БГНЕС