Кения победи Танзания с 3:2 в двубой от група С в турнира за Купата на Африканските нации. Срещата предложи качествен футбол и доста сериозно количество попадения.

Танзания откри резултата още в 6-ата минута, след като Симон Мсува реализира като не остави шансове на вратаря на съперника. В 39-ата минута на срещата Кения съумя да изравни резултата. Майкъл Олунга с феноменален удар и задна ножица се разписа и върна шансовете на отбора си.

В следващата минута обаче Самата отново изведе Танзания напред в резултата. През втората част Кения се добра до равенството, след като с глава Омоло засече топката в мрежата на съперника, като засече пас отляво по атаката на Кения.

Кения стигна до успеха с попадение в 80-ата минута, когато Олунга се разписа с далечен удар, който свари неподготвен вратаря на Танзания.

След този успех Кения дели 2-3 място със състава на Сенегал, като и двата тима имат по 3 точки. Танзания е на последната позиция без точков актив.

В последния кръг от тази група Кения играе със Сенегал, а лидерът Алжир се изправя срещу Танзания.