Катар се класира за четвъртфиналите на турнира по футбол "Голд къп" на КОНКАКАФ след победа с 1:0 над тима на Мексико, който също продължава напред.

Хазем Шехата вкара първия си гол за националния отбор с глава след центриране на Мусаб Хидир в 27-ата минута, за да донесе успеха на тима. Това беше и единственият удар на Катар в мача.

Миналата година Катар стана първият домакин на Световно първенство, който губи и трите си мача в групата - от Еквадор, Сенегал и Холандия.

Тимът на Мексико, който започна с победи над Хондурас и Хаити, спечели група B и ще играе на четвъртфиналите следващата събота срещу Коста Рика, Панама, Салвадор или Мартиника.

В други срещи от турнира домакините от САЩ разгромиха с 6:0 Tринидад и Тобаго, Ямайка спечели с 5:0 срещу Сейнт Китс и Невис, Хондурас надделя над Хаити с 2:1. /БТА