Два гола през първото полувреме на нападателя Юсеф Ахмед осигуриха победата на Катар с 2:0 срещу Китай в група "А" в турнира за купата на Азия.

В 27-ата минута Ахмед откри резултата с много красив гол, а секунди преди края на първото полувреме отново Юсеф Ахмед оформи крайното 2:0 в полза на Катар. Успехът осигури на Катар актив от 3 точки.

Лидерът в групата Узбекистан има 6 точки. По-рано днес Узбекистан победи с 2:1 Кувейт. На стадион "Ал-Гафара" узбеците поведоха с гол на Максим Шацких при изпълнение на свободен удар четири минути преди края на първото полувреме.

В 49-ата минута Бадер ал Мутва изравни за състава на Кувейт след изпълнение на дузпа. В 64-ата минута Сервер Джепаров донесе победата с 2:1 на Узбекистан, възползвайки се от центриране на Ясур Касанов.