Канада спечели бронзовия медал в турнира по футбол при дамите на олимпийския турнир, след като в мача за третото място "кленовите листа" се наложиха с 2:1 над домакина Бразилия в мач, игран в Сао Пауло. Даян Роуз даде аванс на кандаките през първото полувреме, а Кристин Синклеър удвои аванса им малко след почивката.

Роуз можеше да реши всичко в срещата 15 минути преди края, но ударът и срещна напречната греда на бразилките. В 79-ата минута Беатрис отбеляза за Бразилия, за да намали на 1:2, но до края "селесао" не успя да намери начин да изравни.

Така Канада взе медал от турнира по футбол за втора поредна Олимпиада, след като в Лондон спечели сребърното отличие. Бразилия за последно бе сред най-добрите три отбора в Пекин през 2008 година.