Канада и Коста Рика се класираха за четвъртфиналите на турнира КОНКАКАФ Голд Къп - първенството на Северна, Централна Америка и Карибския басейн.

В последните срещи от Група А Коста Рика и Канада завършиха наравно 2:2, а Ямайка победи с 1:0 Салвадор.

Патрис Берние и Марсел де Йонг вкараха головете за Канада, а за Коста Рика се разписаха Валтер Сентено и Анди Ерон. Коста Рика откри резултата чрез Ерон в 22-та минута, но Канада обърна пет по-късно с попаденияра на Берние в 25-та и Де Йонг в 28-та. Сентено изравно в 35-та минута, а след това нямаше нови голове.

В другия мач Омар Кумингс донесе първата победа на Ямайка в турнира с попадението си в 69-та минута срещу Салвадор.

В крайното класиране Канада събра сбор от седем точки пред Коста Рика с четири и Ямайка и Салвадор с по три точки.