Определено за Рикардо Ла Волпе изминалата вечер беше толкова далеч от идеалната, колкото изобщо може да бъде.

Треньорът на Америка вече бе видял своя тим да изостава с един гол в двубоя срещу Чивас Гуадалахара в най-голямото местно дерби, а четвърт час преди края той бе изгонен на трибуните. Действията, с които аржентинецът предизвика съдията, бяха по-любопитната тема, защото Ла Волпе се оказа замесен в играта малко повече, отколкото правилникът му позволява.

В 75-ата минута минута специалистът видя край тъчлинията как десният бек на Чивас Хесус Санчес положи огромни усилия да спаси топката и не й позволи да излезе в тъч. Това по някаква причина накара Ла Волпе да се намеси. Наставникът влезе на метър в терена и докато Санчес се оглеждаше за възможен пас, Ла Волпе го препъна и свали на земята.

Инцидентът не се размина без последствия за тактика, който получи нареждане да напусне терена. В крайна сметка неговият тим не успя да навакса гола пасив и загуби сблъсъка с 0:1.