Израел победи с 4:0 Естония изпревари Англия и Русия в класирането на Група Е и се изкачи на второ място във временното класиране.

Полузащитникът на Болтън Идан Тал откри резултата в 19-тата минута. Роберто Колаути удвои след още 10 минути игра.

През второто полувреме се развихри влезлия като резерва Бен Сахар. В 77-мата минута 17-годишният играч на Челси вкара първия си гол за националния отбор на Израел. Само 180 секунди по-късно той вкара и второто си попадение и оформи крайния резултат 4:0.

В момента Израел и Русия са с 11 точки, на 2 точки след лидера Хърватия. Израел са втори, защото имат по-добра голова разлика от руснаците. Англичаните са четвърти с актив от 8 точки. „Трите лъва” играят с Андора в момента и при убедителна победа могат да се изкачат на втора или трета позиция.