Чилийският Коло Коло постигна изненадваща победа като гост над бразилския Палмейрас в 3:1 в среща от група 1 на турнира Копа Либертадорес.

Коло Коло, носител на Копа Либертадорес за 1991 година, поведе с гол на аржентинеца Лукас Бариос, но малко след почивката тимът остана с човек по-малко след червен картон на Родриго Мелендес.

Въпреки това, чилийците удвоиха преднината си в 54-а минута чрез Макнели Торес.

Палмейрас върна един гол чрез Диего де Соуза, но гостите не позволиха обрат и в 80-а минута резервата Себастиан Гонсалес за трети път смълча трибуните.

Победата изкачи Коло Коло на първо място в група 1 с по-добра голова разлика от актуалния носител на Копа Либертадорес Лига де Кито и бразилския Спорт Ресифе.

Неочакван успех записа и венецуелският Каракас над Гуадалараха (Мексико) с 2:0 в група 6. Хайме Бустаманте и Дарио Фигероа бяха точни за Каракас, който води в група 6 с 6 точки от 3 мача.