Сръбският шампион Цървена Звезда, който е следващият съперник на Лудогорец в Шампионската лига, започна колебливо сезона във вътрешния шампионат. Белградският гранд завърши наравно 2:2 у дома срещу слабака Напредак Крушевац в първия кръг от новия сезон.

Все пак "звездашите" могат да са доволни, че поне избегнаха загубата, защото губеха с 0:2 в началото на втората част. Марко Гобелич в 42-та и Алекс Вуканович в 47-та минути нанесоха много тежък удар по домакините с попаденията си.

Звезда обаче намери сили поне за частичен обрат. В 60-та минута Сърджан Павлишич намали резултата, а в 80-та Предраг Сикимич отбеляза попадението, с което оформи крайното 2:2. В края можеше да има и пълен обрат, но Дамиен льо Талек не можа да се разпише.

Трябва да се отбележи, че белградският тим беше без някои от основните си играчи, но все пак демонстрира слаба форма преди първата битка с Лудогорец. Разградчани пък няма да имат официален мач до този двубой на 26 юли.