Южна Корея се класира за световното първенство в ЮАР през 2010 година, след като победи с 2:0 като гост ОАЕ в Дубай.

Гостите поведоха в 10-та минута, когато Лий Чунг-йънг подаде на Парк Чу-йънг, който нямаше проблеми да прати топката във вратата на ОАЕ.

Второто попадение в срещата падна осем минути преди края на първото полувреме, когато Ки Юенг бе изведен на празна врата и вкара за 0:2.

В 50-та минута Ким Юнг-воо бе изгонен с втори жълт картон за грубо нарушение срещу футболист на домакините.

Въпреки това корейската отбрана така и не се пропука, а ОАЕ също завършиха мача с 10 човек,а след като в 85-та минута с директен червен картон бе изгонен Хилал Саеед, който извърши изключително грубо нарушение срещу Парк Жи-сунг.