Националният отбор на Южна Африка взе много важна победа с 2:0 срещу Ангола и почти си гарантира класиране в следващата фаза на турнира за Купата на Арфиканските нации. С по едно попадение във всяко от полувремената домакините най-сетне прекъснаха сушата в група А на турнира, където след първия кръг бяха регистриране две нулеви равенства.

„Бафана бафана“ доминираше почти през целия двубой, като успя да открие резултата в 30-ата минута, когато централният бранител Сиябонга Сангвени се разписа с красиво воле.

След почивката резултатът удвои резервата Леонооло Майкъл Маджоро се едно от първите си докосвания до топката. В 62-ата той пробив в наказателното поле отляво, елиминира защитник и от много остър ъгъл прокара топката между краката на анголския вратар.

Така РЮА поне временно оглави класирането в своята група с 4 точки, като по-късно тази вечер е другият мач между Мароко и Кабо Верде.