Селекционерът на Беларус Юрий Пунтус въздъхна с облекчение след гостуването на своя тим на аутсайдера Люксембург. Беларусите спечелиха трудна победа с 2:1 и съхраниха надеждите си за класиране на Евро 2008.

„Оцеляхме! Както някога казваше Щирлиц – „най-добре се помни последното”, а в случая това е нашата победа,” коментира след мача за „Белоруский футбол” Пунтус.

Тимът на бившата съветска република започна срещата с трима в защита, но през втората част влезе още един бранител, с цел да удържи натиска на домакините.

Със спечелените три точки Беларус заемат четвърта позиция в нашата група G с актив от 7 точки от 5 изиграни мача, на една след България и Румъния, които делят второто място с по 8.

Следващите мачове на Беларус са именно срещу нашите национали в началото на юни.