Отборът на Южна Африка спечели с 2:1 поредната си контрола преди Мондиал 2010. Домакинът на Световното първенство се изправи срещу Колумбия, само няколко дни, след като срещна и българския национален отбор, с който завъртя 1:1. Двубоят се игра на един от новопостроените стадиони в ЮАР за футболните финали.

Любопитното е, че две от попаденията паднаха от дузпа през първото полувреме. ЮАР откри чрез Теко Модисе, а за 1:1 изравни Джовани Морено също от дузпа. Първият наказателен удар трябваше да бъде пребит, заради нарушаване на правилата от страна на вратаря на Колумбия. Победния гол за Южна Африка отбеляза Катлего Мпела.

Това е 10-ти пореден мач за Южна Африка без загуба под ръководството на Карлос Алберто Парейра.

В друга приятелска среща участникът на Световното първенство Хондурас завърши 2:2 с Беларус.

По време на подготовката си за Мондиал 2010 Дания се наложи с 2:0 над Сенегал. Вратарят на Сенегал успя на няколко пъти да спаси вратата си, но в 27-та минута Кристиан Поулсен откри за 1:0. Второто попадение дойде в даденото от съдията продължение. Томас Еневолдсен реализира в 93-та минута на мача за крайното 2:0.