Италианският нападател на Торонто Лоренцо Инсиние ще бъде извън терена до шест седмици поради контузия на дясното подколенно сухожилие, получена миналия уикенд срещу Атланта Юнайтед (2:0).

Треньорът на Торонто Джон Хердман потвърди неприятната новина. Клубът е домакин на Спортинг Канзас Сити в днес.

Хердман каза, че изследването с ЯМР е показало степента на нараняването. Той добави, че лекари от Канада, Англия и родината на Инсиние - Италия проучват направените резултатите.

„Това е сложна мускулна контузия. Когато е на този етап, трябва да получите няколко мнения“, каза Хердман.

32-годишният Инсиние получи травмата в добавеното време на първото полувреме. Италианецът има два гола в пет мача този сезон. Той събра общо 12 попадения и 7 асистенции в 36 мача за три сезона с Торонто.

Инсиние беше част от отбора на Италия на Световното първенство през 2014 г. Той игра 11 сезона в Наполи до 2021-22 г.