За първи път в историята си като самостоятелна държава Словакия се класира за световно първенство, след като в последния си двубой от Група 3 победи с 1:0 като гост Полша и зае първото място. Решителното попадение за словаците в Хожув вкара Северин Ганчарчук още в третата минута.

След победа с 3:0 като гост на аутсайдера Сан Марино Словения зае второто място и получи шанс чрез бараж да се класира за трети път на световно първенство. Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович в 24-ата минута, Далибор Стеванович удвои в 67-ата, а Марко Шулер фиксира класически резултат осем минути преди края.

В третия мач от групата разочаровалата с представянето си в този цикъл Чехия завърши при равенство 0:0 у дома срещу Северна Ирландия.