Испания се класира за финала на Европейското първенство по футбол до 19 години, след като надви Англия с убедителното 3:1 в първия полуфинал.

Даниел Пачеко изведе „ла фурия” напред в резултата в 12-та минута, а Кеко увеличи на 2:0 с шут от близко разстояние в 34-та минута. Англия се върна в мача, след като Джон Босток вкара за 2:1 три минути по-късно, но момчетата на Ноъл Блейк нямаха сили за повече. Вместо това, Испания направи 3:1 в 57-та минута, когато звездата на тима Серджо Каналес реализира от пряк свободен удар.

Испанците ще играят на финала срещу Франция, която победи Хърватия с 2:1 в другия полуфинал. Адеми откри резултата за „шахматистите”, но голове на Какута и Бакамбу донесоха успеха за „петлите”.