Андрес Иниеста се разписа от дузпа, но пропусна да отбележи втори път при 11-метров наказателен удар по време на загубата на Емирейтс Клуб с 1:3 срещу лидера в класирането Ал Аин в шестия кръг от шампионата на Обединените арабски емирства.

Емирейтс Клуб, който има само един успех през настоящата кампания, изостана в резултата с 0:3 до почивката след попадения на Ерик и Коджо Лаба, който реализира на два пъти. Червен картон получи Бандар Мохамед от Ал Аин още в десетата минута на срещата.

Бившият халф на Барселона и испанския национален отбор беше точен от дузпа в 58-ата минута, но четвърт час след това не можа да реализира втория 11-метров наказателен удар в полза на Емирейтс Клуб.

"Трябва да се поучим от грешките си след това поражение и да продължим да бъдем уверени. Сега трябва да бъдем добре подготвени за следващия ни двубой", написа световният шампион от 2010 година в профила си в платформата Х.

Емирейтс Клуб е на 12-то място в класирането на първенството на ОАЕ със само 5 точки./ БТА