Индепендиенте излезе начело на аржентинското първенство по футбол с два гола в последните 13 минути за 2:0 срещу Росарио Сентрал, докато "суперкласико" от десетия кръг между грандовете Бока Хуниорс и Ривър Плейт бе прекратено при резултат 0:0 в 9-ата минута поради проливен дъжд над "Бонбонера".

Индепендиенте остана на върха на класирането на шампионата Клаусура с 23 точки. Лидерът води с две точки пред намиращия се изненадващо на втора позиция Годой Крус, който успя да надвие шампиона Банфийлд с 2:0 в домакински мач в Мендоса.

Водачът в класирането, който също игра на наводнен терен, не успя да стигне до гол цели 77 минути срещу предпоследния в класирането Росарио Сентрал. Точно тогава обаче левият бек Лукас Марекуе дриблира през средата на терена и изпрати страхотен удар в горния десен ъгъл на вратата на гостите за 1:0. Трите точки подсигури Лионел Нунес, който вкара за 2:0 в 85-ата минута.