Бившият вратар на Реал (Мадрид) Икер Касияс дебютира на вратата на Порто при победата с 3:0 на "драконите" у дома срещу Гимараеш в мач от първия кръг в португалския шампионат.

Винсънт Абубакар даде аванс за домакините в осмата минута след пас на Алекс Сандро, а след един час игра отново Абубакар се възползва от асистенция на Макси Перейра, покачвайки резултата до 2:0.

Силвестре Варела също се разписа за класическия успех шест минути преди края на редовното време.

Касияс напусна Мадрид след 16 сезона с екипа на "белите", с които спечели три пъти трофея в Шампионската лига и пет пъти стана шампион на Испания. Опитният страж направи две добри спасявания в редките случаи, когато играта се водеше пред наказателното поле на Порто./БТА