Отборът на Милан започна с минимална победа участието си в груповата фаза на Лига Европа. „Росонерите“ се наложиха с 1:0 над Дюделанж в първия си мач от група F, като единствения гол в срещата отбеляза Гонсало Игуаин.

Така италианският гранд спечели трите точки и поведе в класирането на група F, след като в другия мач между Олимпиакос и Бетис не бе излъчен победител – 0:0.

Дюделанж бе по-активният състав на терена през първата част, като стигна и до по-чистите положения. Превъзходна възможност се разкри пред домакините в  36-ата минута, когато Доминик Щолц засече центриране в наказателното поле, но топката профуча близо до десния стълб в аут.

През втората част Милан вдигна оборотите. Още в 49-ата минута Игуаин засече от движение една топка, но бранител блокира изстрела му.

В 59-ата минута Игуаин не сгреши. Кастийехо напредна отдясно, след което пусна пас към връхлитащия нападател, а той засече прецизно за 1:0.

До края на срещата „росонерите“ имаха шанса да оформят по-изразителна победа, но опитите на Фабио Борини и Гонсало Игуаин не бяха увенчани с успех. Две страхотни възможности се разкриха пред Борини от 65-ата до 67-ата минути, ала топката така и не навести мрежата на Дюделанж отново. В заключителните минути Игуаин отправи опасен изстрел, но Фризинг отрази.

В другия мач от същата група Олимпиакос и Бетис завършиха при 0:0 и си поделиха по точка.

Двата състава направиха равностоен мач, с положения и пред двете врати.

Може би най-чистата ситуация през първото полувреме бе пред испанската врата. Даниел Проденс достигна до една отбита топка, но изстрелът му бе лишен от точност и мина високо над вратата.

През вторите 45 минути Кристиан Тейо отправи чудесен изстрел, който обаче бе последван от великолепно спасяване на Андреас Яниотис. Отново стражът на домакините бе герой в 61-ата минута, когато отрази шут на Серхио Леон.

Олимпиакос не успя да завърши двубоя в пълен състав, след като Константинос Цимикас получи втори жълт картон в 73-ата минута.