Полузащитникът на Ню Йорк Ред Булс Майк Грела вкара най-бързия гол в историята на американската Мейджър-лига, след като благодарение на рикошет неговия удар се спря в мрежата на Филаделфия Юниън само след 7 секунди игра. Грела подобри с една секунда предишния рекорд, който беше поставен през 2013-а година от австралийския национал Тим Кехил, също от Ню Йорк Ред Булс.

Ранното попадение отвори мача и още до почивката домакините от Ню Йорк добавиха нови три гола, за да поведат с 4:0. Грела пък добави още един в личната си сметка, а крайният резултат беше оформен след почивката на 4:1.

Победата официално гарантира 1-ото място на домакините в редовния сезон в Източната конференция кръг преди края.

Вашингтон Ди Си Юнайтед пък заема 2-ото място на Изток и ще се бори за почивка в първия кръг на плейофите след разгром с 4:0 над Чикаго Файър. Само на точка след тях са Калъмбъс Крю, а на две- Торонто./БТА