Лос Анджелис ФК победи Лос Анджелис Галакси с 5:3 в дербито от полуфиналите на Западната конференция в Мейджър Лийг Сокър. Тежкото поражение означава, че отборът на Златан Ибрахимович отпада от битката за титлата. Това бе първи успех за Лос Анджелис ФК над по-титулувания си съперник.

Карлос Вела изведе „златисто-черните" напред с две попадения, но до почивката Павон намали. Впоследствие Ибрахимович успя да изравни, но последваха бързи два гола на Роси и Диоманде, за да стане 4:2. ЛА Галакси успя да намали пасива си още веднъж чрез Мартинес, но нов гол на Диоманде десет минути преди края сложи точка на спора.

По този начин Лос Анджелис ФК ще срещне Сиатъл Саундърс във финала на Запад на 29 октомври. В Източната конференция един срещу друг ще излязат шампионите от Атланта Юнайтед и Торонто ФК на 30 октомври. /БГНЕС