Трикратният шампион на Азия Саудитска Арабия отпадна безславно още в груповата фаза на турнира за купата на континента след загуба от Йордания с 0:1. Поражението е второ поредно за Саудитска Арабия в група В, което на практика ги изхвърли от понататъшно участие. Бахаа Абделрахман отбеляза победния гол за Йордания след грешка на вратаря на арабите Валеед Абдулах три минути преди почивката.

В другия мач от групата Япония победи Сирия с 2:1 и оглави класирането преди последните мачове в групата. Япония откри резултата с гол на капитана Макото Хасебе в 35-а минута.

През второто полувреме главният рефер от Иран Торку Мохсен даде по една дузпа и един червен картон за двата отбора.

Сирийците изравниха от бялата точка в 76-а минута чрез Фирас Ал Хатиб, а звездата Кейсуке Хонда донесе победата на Япония от дузпа в 82-а минута.

Вратарят на японците Ейджи Кавашима бе изгонен в 72-а минута, а в добавеното време Сирия също остана с 10 души след червен картон на Надим Сабаг.