Япония се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Азия. "Самураите" победиха с 1:0 трикратния шампион Саудитска Арабия.

В 20-ата минута Томахиро Томиясо реализира попадението за японския тим, въпреки превъзходството на Саудитска Арабия преди почивката.

През втората част японците бяха принудени повече да се бранят, като нови пропуски направиха Салем Ал Давсари и Али Ал-Буляхи. Отборът на Саудитска Арабия притежаваше топката в 70 процента от времето, но не успя да изравни резултата и да докара двубоя до продължения.

На четвъртфиналите на 24 януари четирикратният първенец Япония ще се изправи срещу Виетнам.

По-късно днес тимът на Обединените арабски емирства играе срещу Киргизстан, докато Иран среща Китай в последните два осминафанала от надпреварата. /БТА