Отборите на Ямайка и Салвадор започнаха с победи участието си в група "С" на турнира "Голд къп", който е шампионатът на Северна и Централна Америка. Първенството се провежда в САЩ, Коста Рика и Ямайка. В столицата Кингстън домакините от Ямайка победиха с 3:2 Хондурас в зрелищен мач.

Нападателят на Анкарагюджю Девър Орджил вкара два гола за домакините преди почивката, но в началото на втората част Антони Лосано намали на 1:2.

Деймиън Лоу върна преднината от два гола на Ямайка в 56-ата минута, а до края на двубоя гостите от Хондурас търсеха всякакви начини, за да избегнат поражението. Усилията им се увенчаха само с частичен успех, тъй като стигнаха само до втори гол чрез Рубилио Кастийо в самия край на срещата.

В другия двубой от групата, игран също в Кингстън, Салвадор спечели с 1:0 срещу Кюрасао.

Единственият гол падна в добавеното време на първата част, а негов автор стана Нелсон Бония. Тази нощ участието си в турнира започва и фаворитът САЩ, който ще играе с Гвияна. В другия двубой от група "D" Тринидад и Тобаго среща Панама./БТА