Отборът на Бразилия вече в 4 поредни срещи няма победа, след като във втора поредна контрола, играна в Сингапур, не успя да спечели срещу тим от Африка. След Сенегал този път беше ред на Нигерия да хване реми 1:1, като „суперорлите” дори поведоха в резултата.

Попаденията паднаха във всяко от полувремената, но лошата новина за „селесао” дойде още в самото начало. Голямата звезда Неймар в своя 101-и двубой за родината си напусна контузен в 12-ата минута, а за момента няма информация дали се очертава ново дълго отсъствие за острието.

Нигерия имаше първата възможност в срещата, като в 6-ата минута Виктор Осимен направи чутовен пропуск. Новата звезда на Лил получи прецизен пас в наказателното поле и стреля без излишно забавяне, като насочи топката в долния ляв ъгъл. Вратарят Едерсон обаче показа чудесна реакция.

След още 6 минути Филипе Коутиньо замени пострадалия Неймар, а в 28-ата минута Габриел Жезус предизвика страхотно спасяване от вратаря Франк Узохо.

Десет минути преди почивката Нигерия откри резултата.  Моузес Симон овладя центриране отляво в наказателното поле и даде пас към точката на дузпата. Джо Арибо пое топката в движение, финтира един защитник, промъкна се покрай друг и отблизо разстреля Едерсон – 0:1.

Бразилия изравни само три минути след началото на втората част. Коутиньо разигра късо корнер отдясно по атаката, подавайки към Даниел Алвеш. Той центрира добре в наказателното поле, където сред купа от играчи Маркиньос се извиси и стреля чудесно с глава. Топката срещна напречната греда, а Каземиро реагира пръв и направи успешна добавка – 1:1.

След този гол положенията пред вратата на нигерийците се заредиха едно след друго – в 57-ата Жезус беше отказан след невероятно спасяване на Узохо, а четири по-късно Каземиро с глава разтресе рамката на вратата.

В 73-ата минута резервата Ричарлисон също проигра отличен шанс, като изстрелът му с глава премина малко над целта.

Четири минути преди края на мача Филипе Коутиньо изпрати един от марковите си удари, ала един от защитниците се намеси самопожертвователно.