Коринтианс е почти сигурният нов шампион в бразилското първенство, след като тимът от Сао Пауло надви в Бело Оризонте основния си конкурент Атлетико Минейро с 3:0.

Гостите не се притесниха дори от среднощната атака на фенове на съперника пред хотела, за да поведат с 11 точки на върха. Първото полувреме беше безрезултатно за двата тима, но след почивката Малкълм, Вагнер Лов и Лука вкараха три гола и смълчаха стадиона в Бело Оризонте.

Атлетико Минейро - Коринтианс

източник: Gulliver/Getty Images

Така Коринтианс вече се нуждае само от пет точки в последните си пет мача, за да спечели шестата си титла в Бразилия. "Направихме огромна крачка, но шампионатът далеч не е свършил", предупреди Вагнер Лов след мача.

Гремио запази третото си място в класирането, след като надви с 2:0 Фламенго с голове на Евертон и Бобо. Атлетико Минейро води с три точки на Гремио на второто място, докато четвърти е Сантос с допълнителни шест пункта пасив./БТА