Мартин Палермо може би е гледал английското дерби между Манчестър Юнайтед и Ливърпул, в което Димитър Бербатов вкара три гола и реши да повтори постижението му. Лудия отбеляза хеттрик за победата на Бока Хуниорс над Колон Санта Фе с 3:1 в мач от седмия кръг от аржентинското футболно първенство.

По този начин Бока записа едва трета победа и все още е назад в класирането - десето място с 10 точки. Изненадващо гостите поведоха в резултата в 42-та минута, когато Иван Морено наказа грешка на отбраната на домакините и прониза вратаря Кристиан Лукети.

Мартин Палермо изравни в добавеното време на първата част, прехвърляйки вратаря Маркос Диас. „Ел Локо” Палермо даде аванс на Бока пет минути след почивката, а пет минути преди края пък оформи крайното 3:1.

Преди това в 75-та минута гостите останаха в намален състав, след като Хуан Кирога бе изгонен от терена.

И докато Бока се поздрави с победа, вечният съперник Ривър Плейт претърпя загуба с 0:1 при визитата на Нюелс Олд Бойс. Голът бе дело на Иван Бургело още в десетата минута.

Естудиантес претърпя изненадващо поражението при гостуването на новака Ол Бойс с 1:2 и отстъпи лидерската си позиция, а начело излезе Сан Лоренсо след успех с 3:1 над друг новак - Олимпо. Едуардо Домингес даде аванс на домакините в 28-та минута, а Родриго Брана изравни в 45-та минута с удар с глава след центриране на Габриел Меркадо. Пет минути след почивката Себастиан Грацини пресече подаване и наказа вратаря Агустин Орион за 2:1. Олимпо поведе като гост на Сан Лоренсо след точен удар на Вега в 13-та минута. Домакините обаче направиха обрат и взеха трите точки след попадения на Тула (31), Ботинели (62) и Риверо (79).

Банфийлд срази Индепендиенте с 4:0 и също се намеси в борбата за първото място. Два от головете бяха дело на Рубен Рамирес (4 и 51), а името си сред голмайсторите записаха още Себастиан Ромеро (21) и Емилио Селая (83).

Начело във временното класиране е Сан Лоренсо с 15 точки, пред Велес - 14, Банфийлд, Естудиантес (мач по-малко), Арсенал Саранди и Ривър Плейт - по 13, Нюелс Олд Бойс - 12 и други.