Хърватия победи Румъния с 2:1 като гост в приятелска среща. Момчетата на Слвен Билич успяха да стигнат до обрат, след като губеха в резултата с 0:1. „Шахматистите” обаче показаха, че могат да се мобилизират в подобни ситуации и благодарение на попаденията на Ракитич и Кранчар, спечелиха контролата.

В 22-та минута Крижанац падайки успя да пресече един пас в наказателното поле, но кълбото стигна до Чиприян Марика, който разстреля вратаря на Хърватия за 1:0.

Само шест минути по-късно обаче Ракитич успя да стигне до изравнителното попадение. Голът, който донесе успеха на Хърватите дойде в 75-та минута. Гоян изгуби въздушната борба срещу Едуардо, след това топката стигна до Кранчар, който отблизо вкара за 2:1.

В друга контрола, играна тази вечер футболистът на Челси Дидие Дрогба спаси своя Кот Д`Ивоар от загуба срещу Турция. Нападателят измъкна тима си в даденото от съдията продължение и реализира за крайното 1:1. Преди това, Турция поведе в 11-та минута чрез Юнал.

Гърция и Дания също не успяха да излъчат победител и стигнаха до 1:1.